Klub Sportów Wodnych Baltic w Dziwnowie

KSW Baltic to działający w Dziwnowie klub sportowy z sekcją żeglarską. Od 2016 roku propagujemy żeglarstwo w gminie Dziwnów. Zarażamy sportową pasją dzieci i młodzież od lat 7. Jesteśmy członkiem PZŻ, ZOZŻ i PSKO.

Klub Sportów Wodnych Baltic w Dziwnowie

Z pasji do żeglarstwa

Baltic to miejsce stworzone z potrzeby organizacji przestrzeni dla młodych adeptów żeglarstwa. Z myślą o nich prowadzimy w Dziwnowie szkółkę żeglarską, szkolimy uczestników regat, jak również sami jesteśmy organizatorem zawodów na wodzie. Na swoim koncie mamy przygotowanie regat rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.

Za powstaniem klubu stoi grupa pasjonatów żeglarstwa, rodziców stawiających na rozwój swoich dzieci, jak i producentów żagli, którzy wspierają nasze działania. Dziękujemy Gminie Dziwnów, która stworzyła doskonałe możliwości funkcjonowania klubu poprzez udostępnienie bazy i wsparcie finansowe.

Działalność klubu żeglarskiego

We wrześniu 2019 organizujemy wraz Polskim Stowarzyszeniem Klasy Optimist Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. To jedna z ważniejszych imprez w klasie Optimist, w której udział weźmie około 400 zawodników z 15 krajów. Oprócz zawodów międzynarodowej rangi organizujemy również półkolonie letnie dla dzieci z gminy i zainteresowanych wypoczywających w Dziwnowie.

Mimo zaledwie kilku lat działalności klub Baltic dysponuje bogatym zapleczem sprzętowym. Do dyspozycji uczestników klubu są łodzie klasy Optimist i 420, ponton oraz przyczepa do przewozu sprzętu.

Oprócz tego współpracujemy z markami Musto i JJ Sail, które wspierają nas w organizacji regat i doposażeniu klubu w sprzęt i akcesoria żeglarskie.

Kadra trenerska

Szkolimy dzieci i młodzież pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych żeglarzy morskich i regatowych:

Arkadiusz Lenkowski – trener
Aleksander Bajko – trener żeglarstwa grupy B
Jerzy Silny – trener instruktor żeglarstwa dla dzieci

Osiągnięcia klubowiczów

Szkolimy przyszłych mistrzów – z dumą chwalimy się żeglarskimi osiągnięciami najmłodszych członków naszego klubu.

Weronika Jaroszek – II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2017
Michał Jaroszek – V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2018

Na żagle do Dziwnowa

Nie bez znaczenia jest dla nas obecność Dziwnowa na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, czyli sieci zmodernizowanych portów i przystani jachtowych. Żeglowanie trasami szlaku gwarancja wyjątkowych walorów krajobrazowych.

Zapraszamy dzieci i młodzież do wspaniałej przygody. Dołącz do nas już dziś!

KSW Baltic na Facebooku

Po więcej informacji z życia naszego klubu zapraszamy na FB KSW Baltic w Dziwnowie.